SSL Sertifikası

SSL Sertifikası ‘’Secure Sockets Layer‘’ yani Türkçe anlamıyla Güvenli Giriş Katmanı demektir.
Sunucu ile kullanıcı arasında ki veri akışını şifrelemeye yarayan, web siteler arasında ki trafik güvenliğini sağlayan gerekli bilgi sertifikasıdır.
Siz bir web site adresi yazdığınızda arama çubuğunda https yazıyorsa, girmeye çalıştığınız andan itibaren,tarayıcı bu bilgi sertifikaları ışığında sertifika sağlayıcılardan doğrulanmasını talep eder.Adres ve tarih bilgileri doğrulanır ise, tarayıcı bu bilgilerin güvenilir olduğunu bildirir ve arama çubuğunda yeşil kilit,logo vs. görünür. Aksi takdirde web site ya da sayfanız doğrulanmazsa tarayıcınız tarafından güvenli olmadığı bilgisi gelir.
yani özetle şöyle diyebiliriz: Site üzerinde yaptığı işlemlerin güvenli bir şekilde yapıldığın gösteren bir protokoldür.
Bir kurs ya da seminer eğitiminden sonra nasıl bir sertifika alıyorsanız,internet site içinde aynı şekilde bir takım süreçlerden geçtikten sonra elde edilen ve ihtiyaç haline gelmiş bir internet belgesidir.

SSL Sertifikasının Sağladığı Avantajlar:
Uzun süredir internet dünyası vahşi batı gibi tehlikeli görünmüştür.Her kullanıcının kendi güvenliğini sağlaması oldukça güç bir durum olduğundan SSL sertifikası bu endişeyi sona erdirdi. Hem gelen hem giden web trafiğinde çeşitli tehdit ve tehlikelerden sizi korumak için güçlü bir kalkan haline gelmiştir.

Öncelikle bu sertifika ile siteniz daha profesyonel görünecektir.
Mesajların şifrelenmesinde güvenlik ve gizlilik sağlar.
Mesajı gönderen ile alıcının doğru yerler olduğunu garantiler.
İletilerin tarih ve saatini doğrular.
Döküman arşivi oluşturur.
Ov ya da Ev türünde ki SSL sertifikaları bir firma ya da kuruluşun resmi belgesi niteliği taşır.
Ve de en önemlisi Google Arama Motoru SSL Sertifikası kullanıcılarını daha çok sever ve Google Arama motorunda ki aramalarda SSL Sertifikası olmayanlara nazaran daha üst sıralarda olmasını sağlar.

SSL Sertifikasını Veren Firmalar

Öncelikle şunu belirtelim ki;Hosting firmanız SSL Sertifikasını verebiliyorsa, çalıştığınız firmadan almanız en kolay yoludur.
Eğer ki Hosting firmanızdan aldığınız SSL Sertifikası yetersiz kalıyorsa sizlere;

VeriSign
GoTrust
Comodo
DigiCert vs…

Gibi SSL Sertifikaları sağlayan firmaları önere biliriz.
Sizin İçin Ne Yapabiliriz ? :

Biz İEO Marketing olarak, size yol gösterip SSL Sertifikasına sahip olmanızı sağlaya biliriz..Şayet bunu yapamadığınız takdirde,ekstrdan bir ücret ödemeksizin On-Site paketinin içerisinde olarak yüklemenize yardımcı oluruz.