Seo Nedir

Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, Search Engine Optimization’nun kısaltılmasıdır. SEO, internette ki web site ya da sayfaların Google arama motorunda ilk sıralara gelmelerini ve markalaşmasını sağlayan bir çalışma şeklidir. İnternette ki web site ya da sayfalarının daha kolay bir şekilde taranması, teknik kriter düzenlemeleri yaparak, internet ortamında tüm iyileştirme çalışmalarının yapılmasıdır.

Bu çalışmaların temel de ki tek sebebi web site ya da sayfaların internet ortamında üst sıralamaya çıkmasını sağlamaktır. Çünkü üst sıralara çıkmak, sizin daha çok tanınmanız ve daha fazla müşteri kitlesine sahip olmanız anlamına gelir. Bu da beraberinde markalaşma yolunu açar.

SEO Niçin Yapılmalıdır

Online tanınırlığınızı artırmak ve markalaşmanızı sağlamak için gerekli bir çalışmadır. internet ortamında ve de dolayısıyla da fiziki mekanınızın da popüleritesini sağlayıp markalaşmanızı sağlar.

SEO bir reklam stratejisidir. En çok ziyaretçi sayısına sahip olmak, en çok tıklananlar arasına girmek, popüleritenizi arttırmak ve bunun akabinde markalaşmak, müşteri yelpazenizi genişletmek için SEO gereklidir.

Referanslarımız

Bobo ile 13 yıldır çalışıyoruz. Yenilikçi, kendine özgün tarzı olan, planlı, programlı çalışan bir arkadaşımızdır. Danimarka da bilet satışlarımız artık eskisi gibi ilgi görmüyordu. Bobo ile çalışmaya başladıktan sonra o satışlarımız 3 ay içinde 4 katına çıktı. Çizdiği yol ve önerileri firmamıza yüksek getiriler sağladı. O adını bu piyasaya altın harflerle yazdıran Muhteşem SEO uzmanı Bobo…
Thorvald Mogensen, MagicTours A/S

Bobo ile 15 yıl önce çalışmaya başladık. İş arkadaşlığının yanı sıra 15 yıllık bir dostluk oldu aramızda. Çevresinde ki insanlara bir şeyler katmayı çok seviyor. Amacı sadece para kazanmak değil, gerçekten faydalı olmak. Bunu ilke edinmiş diyebilirim.

Onunla çalışmak bir ayrıcalık diyebilirim. İşini iyi yapan, kaliteli yapan vizyonu misyonu olan ve kendini sürekli yenileyen biriyle çalışmak insanın kendisine de, iş yerine de bir öz güven kazandırıyor. Onunla tanıştığımda bir web sitem vardı. Şimdi sayısını bilmediğim siteler var farklı alanlarda. Google ile nasıl çalışılır, neler yapılır arama motorunda üst sıralara gelmek için ondan iyi bilen yok bence. Sen bir dahisin dostum…

Aabid Bouziri, Online Mode

Beraber 2 yıldır çalışıyoruz. Bobo’ya kendi bünyemizde çalışmasını önerdik. Onca işinden gücünden ödün vererek kabul etti. 4 ay gibi kısa bir sürede diğer ülkelerde ki şubelerimizin kat be kat üstüne geçen bir satış politikası izledi. Bu aslında muhteşem bir gelişmeydi. Fakat diğer ülkelerde ki kendi firmalarımızla rekabet içinde olmak, onların çok fazla üstüne geçmek bir nevi kendime zarardı 🙂 Her ülkeye de gitme gibi bir lüksü olmadığı için, şu an firmamızın web site SEO çalışmalarını yapıyor. Daha uzun yıllar birlikte çalışmayı çok isterim. Teşekkürler Bobo…

Kasper Wochner, Secomea A/S
Akademik yaklaşımla çalışan, vizyonu ve misyonu olan, Google dostu! Dolayısıyla da biz web site sahiplerinin dostudur Bobo. Onunla çalışmak maddi manevi bir kazançtır. Teşekkür ediyorum Bobo.
Carina Andersen, EnvyLook

Kendisini yaklaşık 13 yıl önce tanıdım ve hayatımın, bakış açımın değiştiği rahatlıkla söyleyebilirim. Firmam için değil sadece, olaylara farklı bakış açısı ile beni çok aydınlattı. Ondan çok şey öğrendim. Onunla çalışmak büyük bir kazanç oldu hem maddi hem manevi. Teşekkürler Bobo. İyi ki varsın arkadaşım.

Susanne Thorstensen, Marathon A/S

7 yıldır Bobo ile çalışıyorum. İşini düzgün ve doğru yapan gerçek bir SEO uzmanı. Belediyemizde 6-7 aralıklı, işverenlere SEO eğitimi verdik. Daha uzun yıllar çalışacağımızı umuyorum. Teşekküler Bobo…

Betinna Jensen, Danimarka, Greve Belediyesi

Öncelikle ben bir orkestra şefiyim. Web sitemi başka bir arkadaşa yaptırmıştım. Dönem dönem 1-2 haftalık kurslar düzenliyoruz ve sitemizde yayımlıyoruz. İlk kursumuzu vermek için site de yayın yaptık. En az 20 öğrenci olması gerekliydi. Kurs günü yaklaşıyor ama 3 öğrenci var. Site sorunlarının yazıldığı ve SEO uzmanlarının kısa bilgiler verdiği, ya da kendi reklamlarını yaptığı bir site var. Oraya sorunumu yazdım. Sanırım şanslı günümdeydim ona denk geldiğimde. Bobo o yazımı okumuş. Kısa süre de bana dönüş yaptı. Konuştuk sitemin adresini verdim. Sihirli bir değneği mi vardı bilmiyorum ne yaptığını! Bırakın o 20 öğrenciyi, diğer ayın öğrenci talebi bile dolmuştu. Ücret almadan bir şeyler yaptı site de. Yardımcı oldu. Sonra ben onunla düzenli çalışmayı istedim kabul etti. 2 yıldır çalışıyoruz Bobo ile. Daha güzel şeylere imza atacağımı biliyorum. Teşekkürler Bobo…

Martin Aakerwall, Conductors Acedemy

Bizim sitenin SEO’su ile Bobo 9 yıl önce ilgilendi. Şimdi Danimarka da bir marka olduk. Farklı yollar bulup, önerilerde bulunur. Kampanyalar düzenler. Google arama motorunda en üst sıralarda olduk. En çok tıklananlar arasına girdik. Sitemiz reklam aldı. Bir çok açıdan kazançlı olduk. Süpersin Bobo…

Mustafa Atci, Meal4U A/S

5 yıl önce çalışmaya başladık Boboyla. Yaptığı stratejiler hep tutmuştur. İşini profesyonel yapıyor. Dünya genelinden müşteri kitlesine onun sayesinde sahibiz. Web site ile optimize çalışması yapılan site arasında ki farkı çok net bir şekilde görerek tecrübe ettik. Onun gibi biriyle çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum… Sevgiler Bobo.

Henrik Quist, Pro-Instruments A/S

Web sitemiz vardı. Ya da biz var sanıyorduk 🙂 Bir çöp olduğunu Bobo sayesinde gördük. O siteyi yok etti. Zaten bir işe de yaramıyordu. Yep yeni bomba gibi bir site yaptı. SEO çalışmalarını da hala yapmaya devam ediyor. Müşterilerimiz arttı, ziyaretçilerimiz eski sayısının 7-8 katına  çıktı. İşine ve kendisine saygısı olan bir arkadaşımız. Teşekkürler Bobo.

Brian Dam, BMD Trading Denmark ApS