Öncelikle siz değerli okurlarımıza hosting’in ne olduğunu açıklayalım? Hosting’in Türkçe de ki karşılığı, web alanı demektir. Hazırlayıp, dizayn yapıp, belki de günlerce üzerinde titizlikle çalışıp yapmış olduğunuz web sitenizin bir alana ihtiyacı vardır. Bilgisayarlardan daha güçlü sunucuların bulunduğu makinalar üzerinde alacağın yerin, alanın adıdır Hosting.

Hosting Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle ilk sırada elbette sitenizin hızlı açılması, yani hız olayı en çok önem verdiğiniz unsur olmalıdır.

Sizin sitenize verilecek alan boyutu ( MB) ikinci dikkat etmeniz gereken unsurdur.
Ve son olarak da dikkat etmeniz gereken üçüncü önemli unsur, desteklediğini programlar ve genel özellikleridir. Bu konuyu biraz açarsak, özel programlama dilleri olan (ASP, PHP, SQL) gibi programları sizleri sunmaları gerekmektedir. Yapacakları ya da sizin istediğiniz her bir özellik için para istemeleri doğru değildir. Bir hosting firmasıyla anlaşmadan önce sizlere sunacağı imkanları, ne gibi imkanlarından faydalanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bazen iyi niyet suistimalcileri extra ücretlendirmeler de bulunuyorlar.

Anlaşmalarınız da ki hizmetlerinizi talep edin ve exta ücret ödemeyin.

Hosting Firmanız SSL Sertifikanızı Veriyor mu?

SSL sertifikasının ne olduğunu bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım. Arkadaşlar SSL sertifikası demek, iki nokta arasında ki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak sitenizin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan üründür. Bu web sitelerin olmazsa olmazıdır ve müşterisi olduğunuz hosting firması bunu size sağlamalıdır. Güvenli bir siteye sahip olmak demek, ziyaretçi ve müşterilerinizin de sizi tercih etmesinde büyük bir etkendir. Sonuçta kredi kartıyla alışverişlerde müşteri, bilgilerinin güvende olmasını ister. Ayrıca kendi bilgilerinizin korunması ve güvende olması için bu sertifika vazgeçilmeziniz olmalıdır.

Reklam İçermeyen Hosting Firma Önerisi

Sevgili okurlar, 15 yılın verdiği tercübemize dayanarak ikamet ettiğimiz güzel ve yeşil Bursamızın en güvenli ve temiz hosting firması olduğunu hiç düşünmeden söyleyebileceğimiz, onlinebilisim.net’dir. Hiç bir ticari amaç ve kaygı gütmeden bu öneriyi tüm kalbimizle söylüyoruz. Bir sorunla karşı karşıya kalındığında muhattap bulabilmek çok önemlidir siz web site ya da SEO çalışmaları yapanlar için. Öte yandan sunduğu imkanların sözde değil özde de faaliyette olması çok önemlidir. İşte böyle bir hosting firmasıdır. Hiç düşünmeden tercih edip çalışabilirsiniz. İçten, samimi ve sorunlara çözüm üretebilen personellerinden oldukça memnun kalacaksınız. Başından da dediğimiz gibi hiç bir çıkar olayı söz konusu değildir. Biz de ieo-marketing.com olarak çalıştığımız ve memnun kaldığımız için siz kıymetli okurlarımıza öneride bulunuyoruz.

– Yazımıza burada son verirken hepinize huzurlu mutlu bereketli günler diliyorum.

Aklınıza takılan sorular ya da önerileriniz olursa lütfen bizimle irtibata geçin.