Google MyBusiness / Places Nedir

Müşterilerinizin sizi Google Arama Motorunda kolaylıkla bulma uygulamasına Google Places yada MyBusiness denir. Yapılan araştırmalar sonucunda o çevre de bulunan cafe, restaurant, ATM gibi bireylerin ihtiyaç duyduğu yerlerin listelenmesi Google Arama Motoru haritasında detaylı gösterilme şeklidir.

Şüphesiz Google Places organik SEO ile birlikte çok önemlidir. Çünkü yapılan SEO çalışma sonucunda Google Arama Motorunda ilk beş sırada olma sonucunda arama sonuçlarının sağ tarafında adresiniz, Google harita da kırmızı baloncuklu bir şekilde görünecektir. Google’ da ilk beşe girmiş ise siteniz zaten Google size bol müşteri getireceğini garanti ediyor. Yani özetle Google Places (Google Rehber) da konum elde etmek için ilk sayfa da ilk beşe girmek için savaşmanız gerekmektedir. Size İEO Marketing olarak bu savaşı birlikte kazanma sözünü verebiliriz.

Google Places Apı sayesinde geliştiriciler, daha iyi konum belirleme ve koordinatlarının o mekanın üstüne konumlandırma yapılabiliyor. Bu sayede nokta atışıyla yer bildirme, adres bulma kolaylığı sağlanıyor.

Gmail, Adword, Analytics, Google + Places, resim ve video hizmetlerini Google’ın iş dünyasına sunduğu son derece kullanışlı servisleridir. Küçük büyük bir çok işletmeler Google’ ın bu imkanlarından faydalanmaktadır. Fakat bu imkanlardan faydalanırken de kalıcı olmak için aktif güncellemeler yapılmalı ve popülerliğinizi korumanız gerekmektedir.

Sizin İçin Yapabileceklerimiz

Google Arama Motoru’nun sürekli kendisini yenilemesi neticesinde, yenilikleri takip edip anlamaya çalışmak müşterilerimize zor gelebilir. Bizim amacımızda bu yenilikleri takip edip, yeni ve güncel gelişmeleri web site ya da sayfanızı bir şekilde dahil edip, faydalanmanızı sağlayıp diğer firma ve kuruluşların bir kaç adım önüne geçmenizi sağlamaktır. Anlık konum ve adresinizin etrafındaki yerlerin görüntülenmesini sağlıyoruz. Google Arama Motorunda, arama çubuğu ile yer arayarak adresinizin çıkmasını sağlıyoruz. İEO Marketing’in çalışmaları sonucunda sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, kaç kişinin bu uygulamayla sizi bulduğu ve yerinizi ziyarete gelenlerin sayısı hakkında da bilgi veriyoruz.

Diğer bir konu ise, Google arama çubuğuna en çok yazılan metinlerin sizin sitenize uygun olanı bulup ilk sıralarda çıkıp yer bildirimini, adresinizi Google rehberinde görünmenizi sağlamak. Açılış kapanış saatleri, nerede olduğunuz, işletmecilerin çalışma prensipleri de detaylı olarak bu alanda gösterilecektir.