İnternet site ya da sayfanıza giren binlerce insanların davranışlarını rapor ederek, sizin ne gibi değişiklik ya da yenilikleri yapacağınızı analizi yapıp sunan bir algoritmadır.

Dünyanın en çok kullanılan Google arama motorunun sağladığı bu imkanı tüm site sahipleri kullanabilir. Bunun için de sadece bir Google hesabınızın olması yeterli.

Google Analytics’ in avantajları nelerdir

Sitenize giriş yapan kişi hangi siteden girmiş, bir yerden reklamınızı mı tıklamış, geldikten sonra sitenizde ne kadar durmuş, hangi il ya da ülkeden girmiş, sitenize üye olmuş mu, internet hızı ne kadar gibi daha pek çok alanda analiz yapıp sonuçlarını göz önüne seriyor. Site içinde hangi sayfadan sonra bireylerin terk ettiğini raporlayarak, o sayfa da probleminizi keşfedip üzerinde çalışma yapmanızı sağlar.

Yayımladığınız içeriklerin insanlar tarafından beğenilip, beğenilmediği tespit edilebiliyor. Bir e- ticaret siteniz varsa ve satış yapamıyorsanız neden yapamadığınızı, ne gibi değişikliklere ihtiyacınız olduğunuzu size yaptığı önerilerle rapor ediyor. SEO çalışmalarını, anahtar kelimelerinizin işe yarayıp yaramadığını size gösteriyor. Sitenize ilk kez giren kişi sayısını yüzdelik dilimlerle gösteriyor.

Bir siteniz varsa, Google arama motorunda ki istatistik rakamlarınızı görmek istiyorsanız, Google’un size sunduğu bu hizmetten yararlanmalısınız. Google Analytics size eksilerinizi ve artılarınızı göstererek, Google arama motorunda ki yerinizi korumanızı veya daha üst sıralara gelmeniz konusunda müthiş bir yardımcı olabilir.

İEO Marketing sizin için ne yapabilir

İEO Marketing’in uzman ekibi size Google Analytics raporları hazırlayarak, hangi alanda eksiklikleriniz olduğunu yazılı bir şekilde rapor eder. Bu raporlama sunumları, aylık periyotlarla yapılıp size sunulur.