Webshop / E-Ticaret Sistemi nedir?

Kelime anlamıyla “İnternet Ticareti” ya da “İnternet dükkanı” anlamına gelmektedir. Günümüzde fiziki firma ve iş yerine sahip olan bir çok işletmeler kendilerine internet dünyasında da yer edinme çalışmalarına girdiler. Amaçları potansiyel müşteri dışına açılıp, daha geniş kitlelere hitap etmek isteyen bu işletmeler, “Webshop’u / E-Ticaret Sistemi” ya kendileri ya da bu işi yapan firmalara yaptırdılar.

Geçtiğimiz 10 yılda e-ticaret’in artması sonucunda, çok büyük markaların da online siteleri, webshoplara gereksim duydular. Sadece büyük markalar değil, genç girişimcilerinde büyük ilgisini çekti. Webshop sayesinde isimlerini sadece internet dünyasında değil, normal sosyal yaşantılarda da duyurdular. Bunun neticesinde de daha geniş kitlelere hitap ettikleri için müşteri yelpazeleri oldukça fazlalaştı. Hatta markalaşmaya başlayarak, büyük firmalarla yarışacak duruma geldiler.

Webshop Neden Gereklidir

İnsanların çoğu yoğun iş temposu nedeniyle elektronik alış verişe yöneldiler. Bu alan hem müşteri kolaylığı sağlarken diğer yandan da internet ticareti yapan firmaların daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı oldu. İnsanlar oturdukları yerden ihtiyacı olan ürünleri, zengin çeşit ve seçeneklerden bakıp bütçesine uygun alış verişini yapıyor ve aldıkları kapısına kadar geliyor.

Yapılan anketler sonucunda her 10 kişiden 1’inin sosyal medya da ki reklamlardan etkilendiğini ya da orada gördüğünü söyleyerek alış veriş yaptığını söylüyorlar. Sosyal mecralar da olmak demek, kullanıcılarında sizinle birlikte olması demektir. Sayfanıza yapılan bir yorum ya da fotoğraf, video paylaşımı sizin müşteri kitlenizin ve tıklanma oranınızın artması anlamına geliyor.

İEO Marketing Olarak Nasıl Yardımcı Oluruz

Her geçen gün teknoloji gelişiyor ve hemen her gün yeni bir şey keşfediliyor. Bu kadar hızlı gelişen bir dünya da, teknolojiyi kullanmak, yeni yazılımları takip etmek, Google Arama Motorunun sürekli kendini yenilemesi ve kullanıcılarına muhteşem imkanlar sunmasından ve bizim bu nimetlerden yararlanmamız gerekiyor.

Fiziki bir dükkanınız olmadan da cüzi miktarla da size Webshop açılabilir. Ama öncelikle kullanıcılara ne satacağınıza karar verip bir çalışma planı hazırlayarak size uygun bir internet dükkanı açılır. Bu bağlamda da eğitim seminerlerimizden de yararlana bilirsiniz.

Bize ulasin

[contact-form-7 id=”8″ title=”İletişim formu 1″]